Eko Marena
PL EN DE

O NAS

Eko Marena

Żyć w zgodzie z naturą? Co to właściwie znaczy? I czym jest to jakże modne dziś słowo „eko”? Czy zadowoleni jesteśmy z naszego życia? Ze świata wokół nas? Może jednak chcielibyśmy coś zmienić, a jedynie boimy się zmian? Pamiętajmy, iż czasem jedyna przeszkoda ukryta jest w zakamarkach naszego umysłu. Boimy się nieznanego. Zło znane i oswojone lepsze jest w naszym mniemaniu od niepewności zmian.
 
Jednak życie eko nie musi wiązać się z jakimikolwiek wyrzeczeniami. Być może to właśnie na taką zmianę czekaliśmy podświadomie całe lata?

Wakacje to czas beztroski i słodkiego zapomnienia. A może warto zwrócić jednak uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Wyspa Wolin czaruje, zachwyca i przeczy istnieniu takiego zjawiska jak nuda! Wzmożony ruch turystyczny  na terenie Wyspy Wolin zmusza nas jednak do podjęcia stosownych działań, abyśmy mogli zachować jej walory dla następnych pokoleń. Czas postawić na ekologię!

W Marena Wellness & Spa priorytetem jest dla nas jak najmniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne. Staramy się zapewnić naszym Gościom komfortowe warunki pobytu, nie ingerując przy tym zbytnio w środowisko naturalne. Stawiamy na czystość, segregację śmieci i drugie życie dla naszych odpadów.

Jesteśmy przy tym na tyle dyskretni, iż nasi Goście nawet nie zauważają szeregu innowacyjnych technologii stosowanych w naszym obiekcie.

Korzystamy z odnawialnych źródeł energii takich jak kolektory słoneczne, jednak nie zapominamy także o tym, że ekologia to nie tylko ekologiczne źródła energii. Umiejętne gospodarowanie ich zasobami to nasz priorytet. Energooszczędne żarówki czy urządzenia, efektywne instalacje to główne cechy naszego budynku.

Szczególną uwagę kładziemy na zanieczyszczenia wody, które powodują przecież największą degradację naszego środowiska. Pralnie, które z nami współpracują, bazują na bezfosforowych proszkach do prania. To właśnie fosforany powodują nadmierne kwitnienie glonów wody w Bałtyku. Ponadto stosujemy też system zmiękczania wody użytkowej, co ogranicza zużycie detergentów i kosmetyków.

 

Przebywając w naszym obiekcie, nie muszą Państwo martwić się o środowisko. Bo tak naprawdę to my załatwimy większość spraw za naszych Gości. Jeżeli jednak chcesz nam pomóc w trosce o środowisko naturalne, polecamy:

 

gaśmy światło, gdy nie jest nam potrzebne

oszczędzajmy wodę

prośmy o wymianę ręczników, szlafroków według potrzeby (rzadziej niż co trzeci dzień)

segregujmy śmieci

pamiętajmy, że nie zawsze podczas śniadania czy obiadokolacji jest nam potrzebny nowy talerz lub sztućce

dbajmy o czystość na plaży, segregujmy śmieci

podróżując po regionie wybierzmy pociąg lub autobus – to bardziej przyjazne dla środowiska niż kolejny samochód

 

Marena Wellness & Spa to również naturalne kosmetyki Alqvimia w gabinetach spa, chleb na naturalnym zakwasie i bez konserwantów oraz dania najwyższej jakości. Bo ekologię mamy we krwi...

 

U nas zawsze zastaną Państwo czysty obiekt, czystą zieleń, innymi słowy – czystą przyjemność!

Dzięki projektowi
Szkolenia FAIR PLAY, którego staliśmy się częścią, możemy zaoferować organizację kompleksowego szkolenia z możliwością nawet 100% finansowania ze środków zewnętrznych!

ZOBACZ WIĘCEJ

Polityka Cookies

Ta strona używa plików Cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze

Dowiedz się więcej

Akceptujesz?

Tak